compare_arrows0

airline_seat_flat Rehabilitacja przyłóżkowa

Rehabilitacja przyłóżkowa
Rehabilitacja przyłóżkowa

Głównym zadaniem rehabilitacji przyłóżkowej jest zapobieganie powstawaniom przykurczy oraz odleżyn, które sprawiają duży kłopot zarówno pacjentowi jak i jego rodzinie.

Na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem i jego opiekunami dobierany jest indywidualny zestaw ćwiczeń, biorąc pod uwagę stan psychoruchowy pacjenta.

W przypadkach, gdy pacjent nie jest w stanie wykonać samodzielnych ruchów, fizjoterapeuta pokazuje najbliższym z jego otoczenia kilka prostych biernych ćwiczeń, które utrzymują zakres ruchu w stawach, wspomagają układ krążeniowo-oddechowy, co daje duże szanse pacjentowi leżącemu na polepszenie bądź utrzymanie obecnego stanu zdrowia.

W sytuacjach, gdy nasz pacjent ma możliwość poruszania kończynami, rehabilitant dobiera takie ćwiczenia, aby wzmocnić siłę mięśniową pacjenta. Wówczas pacjent będzie nam mógł pomóc w czynnościach sanitarnych czy też samodzielnie spożyć posiłek, co jest dużym ułatwieniem w opiece nad chorym.

loyaltyPolecane produkty

  • Sklep
  • Nowe
import_contactsKubek do picia z dwoma uchwytami i dwoma przykrywkami
16złWięcej szczegółów
Szczegóły:close

Kubek do picia z dwoma uchwytami i dwoma przykrywkami







  • Sklep
  • Nowe
import_contactsNasadka na stopkę do kuli łokciowej/laski  średnica 2 cm
8złWięcej szczegółów
Szczegóły:close

Nasadka gumowa to niezbędny wymienny elementy do kul ortopedycznych i lasek. Dzięki niej laska czy kula zapewnia odpowiednią stabilizację w czasie chodzenia. Dlatego bardzo ważny jest wybór solidnej nasadki w przypadku kiedy ulegnie widocznemu zniszczeniu. Nakładka na kule doskonale amortyzuje wstrząsy w czasie chodzenia, zabezpiecza również użytkownika przed przypadkowym poślizgnięciem się czy up...